Barion Pixel
Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie v súlade s pravidlami súborov cookie.

Tieto veci je dobré vedieť o rakytníku

bobule

Obsah časti "Dobre vedieť" sme pre Vás pripravili, aby Vám pred objednávkou poskytol informácie a aby Vám pomohol pri často kladených otázok. Radi by sme Vám tiež pomohli vyhnúť sa tomu,aby ste mali nezodpovedané otázky k objednávke. Snažíme sa Vám uľahčiť rozhodovanie pri nákupe.

Samozrejme, áno. Výrobky z rakytníka sa dajú konzumovať súbežne, pretože obsahujú odlišné účinné látky. Práve preto nám kombinovaná konzumácia drene, semenného oleja a čaju z listov rakytníka poskytuje najvyšší obsah účinných látok. Pre dreň je charakteristický vysoký obsah vo vode rozpustných vitamínov, minerálov, stopových prvkov, vynikajúcich antioxidantov a polyfenolov. Olej zo semien je bohatý na prospešné esenciálne mastné kyseliny a oleje a čaj z listov rakytníka je dôležitý pre svoje bioaktívne zložky.
Výrobky z rakytníka sa majú považovať za potravinu, preto sa dajú konzumovať každý deň. Kvôli mnohým pozitívnym účinkom sa však vyvinuli určité vzorce spotreby z hľadiska množstva. Nami uvedené množstvá sú tiež len reprezentatívne, lebo zdravotný stav, fyzická a psychická záťaž a problémy s orgánmi nie sú známe za každého jednotlivca. Viac o odporúčanej dávke produktov z rakytníka si môžete prečítať tu.
Kvôli neustálemu doplňovaniu vitamínov a minerálov organizmus nepotrebuje mať oddych od konzumácie, ale pri intenzívnom užívaní sezónnej zeleniny a ovocia je možné prerušiť kontinuitu, odporúča sa však k pravidelnému užívaniu vrátiť počas jesenného a zimného obdobia.
Konzumácia výrobkov z rakytníka nie je obmedzená vekom ani pohlavím. Jeho konzumácia sa odporúča pre každú vekovú kategóriu od deťoch až po osobách pokročilého veku. Neustála revitalizácia je kvôli zdraviu pre každého potrebná.
Odporúčané dávkovanie: odporúčame konzumovať v malých dávkach, lebo vo veľkých množstvách môže v niektorých prípadoch spôsobiť hnačku a pálenie záhy. Jeho užívanie pri precitlivenosti, akútnom zápale čriev a žlčníka alebo pri ochoreniach pankreasu sa neodporúča. Vzhľadom na to, že rakytník zhoršuje zrážanlivosť krvi, jeho konzumácia pri užívaní antikoagulancií sa odporúča iba po konzultácii s lekárom.
V mladom veku sa určite odporúča konzumovať rakytník rešetliakový vzhľadom na jeho bohatý obsah úćinných látok. Najdôležitejšiu úlohu má rakytník v prevencii, pomáha pri zabezpečení vyváženého rozvoja nášho organizmu a pri udržiavaní odolnosti. Viac o konzumácii rakytníku v detstve sa dočítate tu.
Pre vysokú mieru absorpcie účinných látok rakytníka odporúča sa ho konzumovať pred jedlom. Jeho pozitívne účinky sa uplatňujú najefektívnejšie pri bohatom príjme tekutín. Odporúča sa konzumovať najmä v ranných hodinách na lačný žalúdok, ale počas dňa dodáva tiež energiu pre organizmus. Nezabúdajme ani na dôležitosť čistenia pečene v noci, takže si dajme kľudne rakytníkovú dreň aj pred spaním. Kvôli povzbudzujúcemu účinku konzumácie čaju z listov rakytníka, odporúčame piť tento nápoj počas dňa, teda nie večer alebo v noci pred spaním.
Podľa našich najlepších vedomostí a odbornej literatúry predávkovanie nie je možné, náš organizmus absorbuje potrebné množstvo a zvyšok odchádza cez orgány vylučovacej sústavy.
Po otvorení balenia by sa rakytníková dreň mala uchovávať v chladničke alebo na chladnom mieste. Obsah sklenených fliaš by sa mal spotrebovať do 20 - 30 dní po otvorení, nápoje v kartónovom balení by sa mali spotrebovať do 60 - 90 dní po otvorení. Odporúča sa vopred si spočítať, koľko osôb bude výrobok konzumovať a a podľa toho si vybrať vhodné balenie.
Rakytník rešetliakový obsahuje vitamíny v prírodnej forme s pridruženými faktormi a stopovými prvkami, preto ich vstrebávaniu dochádza v organizme na najvyššej možnej úrovni. Viac o tejto téme sa dočítate tu: Rakytník rešetliakový, komplex vitamínov.
Na našej plantáži sme vybudovali ekologické hospodárstvo bez chemikálií, ktorú každoročne kontroluje a certifikuje spoločnosť BIOKONTROLL HUNGÁRIA.
Prírodné metódy sú zamerané na ochranu nášho zdravia a nemajú vedľajšie účinky, čím sa výrazne líšia od tradičných liekov. Ak máme možnosť a dôverujeme sile prírody, zvoľme radšej prirodzené riešenie na prevenciu, alebo liečbu zdravotných problémov a vyhneme sa škodlivým vedľajším účinkom.
Výrobky z rakytníka Lamore je možné objednať online na našom webshope s doručením na adresu, na pošta-box, alebo sú dostupné aj v našich partnerských obchodoch v mnohých častiach krajiny. Viac sa dočítate tu: Naše partnerské obchody
Samozrejme sme pripravení poskytnúť informácie v prípade otázok na základe našich skúseností a odborných znalostí. Musíme však zdôrazniť, že nie sme lekári, informácie môžeme poskytovať iba na informačné účely na základe našich vedomostí.