Barion Pixel
Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie v súlade s pravidlami súborov cookie.

Všeobecné obchodné podmienky

Ak si želáte byť zákazníkom alebo aktívnym užívateľom nášho internetového obchodu, pozorne si prečítajte naše všeobecné obchodné podmienky a naše služby využívajte, iba ak súhlasíte so všetkými jeho bodmi a považujete ich za záväzné. Tento dokument je dostupný iba v elektronickej podobe. Ak máte akékoľvek otázky týkajúce sa prevádzkovania webového obchodu, procesu objednávania a doručovania, sme vám k dispozícii na uvedených kontaktných údajoch.

ÚDAJE O PREVÁDZKOVATEĽOVI, INFORMÁCIE

Názov spoločnosti: TEPER Kft
Sídlo spoločnosti: 2167 Vácduka, Kossuth Lajos út 42.
Adresa pre vybavenie sťažnosti: 2167 Vácduka, Kossuth Lajos út 42.
Telefónne číslo: +421901796362, +36 30 998 2289
Konateľ: Koncz Tekla
Kontaktná osoba: Gábor Kovács, Péter Huszka
E-mail: lamorerakytnik@gmail.com
Číslo správy dane: 13820736-2-13
Registračné číslo spoločnosti: 01-09-874966
Vydávajúci registračný súd: Mestský súd, Budapešť
Číslo účtu:  IBAN   HU43117634269020588800000000           Swift: OTPVHUHB

Registračné číslo: 8931/2010 / B
ID registra správy údajov: NAIH-126109/2017.
Jazyk zmluvy: slovenský
Dopravný partner: PACKETA
Objednávky sa vybavujú v pracovných dňoch: od 9:00 do 16:00
Priemerná doba vybavenia objednávky v pracovných dňoch: 3-6 pracovné dni
Doména webového obchodu: https://lamorerakytnik.sk/

Poskytovateľ hostingu:

Názov: ShopRenter.hu Kft.

Adresa: 4028 Debrecen, Kassai út 129.; 09-09-020636

Kontakt: info@shoprenter.hu

 

DOSTUPNÉ PRODUKTY

V našom internetovom obchode nájdete predovšetkým výrobky z rakytníka vyrobené z organických bobúľ rakytníka a výrobky súvisiace so zdravým životným štýlom. Vlastnosti každého produktu si môžete pozrieť na stránke produktu. Po objednaní budú výrobky expedované do 3-6 dní alebo si ich po predchádzajúcej konzultácii môžete osobne prevziať na vyššie uvedenej adrese.

Ceny uvedené za výrobky sú jednotkové ceny a sú uvedené v eurách a zahŕňajú 27% DPH požadovanú zákonom.

INFORMÁCIE O OBJEDNÁVKE

Nákup je možný aj bez registrácie. Ak chcete iba zostaviť obsah košíka pre ďalší nákup, registrácia môže byť užitočná.

SPRACOVANIE OBJEDNÁVKY

Objednávky sa vybavujú v pracovných dňoch od 9:00 do 16:00. Objednávku je možné vykonať aj mimo stanoveného času, pokiaľ sa tak stane po skončení pracovnej doby, bude spracovaná nasledujúci deň. Pri zadávaní objednávky dostane zákazník automatický e-mail o objednávke. Pokiaľ je objednaný produkt skladom, dodacia lehota je deň alebo 3-6 dni. Obrázky zobrazené v popisoch produktov sa môžu od skutočnosti líšiť. Naša spoločnosť nie je zodpovedná za akékoľvek neohlásené zmeny v technických špecifikáciách dodávateľov alebo za zmeny z dôvodov mimo jej kontroly. Vyhradzujeme si právo odmietnuť objednávky, ktoré už boli úplne alebo čiastočne potvrdené. Čiastočné plnenie sa môže uskutočniť iba po konzultácii so zákazníkom. Ak je kúpna cena produktu zaplatená vopred, bude vám suma vrátená. Pokiaľ po zadaní objednávky nedostanete potvrdenie na uvedenú e-mailovú adresu, odporúčame vám skontrolovať správnosť svojej e-mailovej adresy alebo priečinka SPAM vo vašej e-mailovej schránke. Ak ste nedostali potvrdenie, kontaktujte nás.

PLATBA PRODUKTOV

V našom internetovom obchode si môžete vybrať z nasledujúcich spôsobov platby:
• Dobierka - hotovosť / debetná karta kuriérovi SPS,GLS pri prevzatí tovaru
• Prevodom vopred na dané číslo účtu - číslo účtu nájdete ako v objednávke, tak aj v položke kontakt
• Platba kreditnou kartou - prostredníctvom platobného systému Barion

Online platby kartou sa uskutočňujú prostredníctvom systému Barion. Podrobnosti o karte nebudú odoslané predajcovi. Poskytovateľ služieb Barion Payment Zrt. je inštitúcia spôsobujúca pod dohľadom banky Magyar Nemzeti Bank (Maďarská národná banka), licenčné číslo: H-EN-I-1064/2013

Suma, ktorá sa má zaplatiť, zahŕňa všetky náklady na základe súhrnu objednávky a potvrdzovacieho e-mailu. O platbe Vám vždy vystavíme faktúru s DPH, ktorú zašleme na meno uvedené v objednávke a spolu s produktom. Ak faktúru nenájdete alebo je v balení poškodená, dajte nám vedieť a my Vám zašleme kópiu faktúry.

DORUČENIE, INFORMÁCIE

Objednávky z nášho internetového obchodu doručuje kuriérska služba SPS, GLS. Balíky sa doručujú v pracovných dňoch medzi 8 a 17 hodinou. Ak v tomto období nie ste doma, je vhodné uviesť ako adresu doručenia obchodnú adresu (ak je to možné). Spoločnosť PACKETA vráti balík odosielateľovi po dvoch neúspešných doručeniach.

POPLATKY ZA DORUČENIE

Doručenie na území Slovenskej republiky činí 7-8 EUR. Ak zákazník požiada o opätovné odoslanie zásielky po neúspešnom doručení, budeme mu účtovať aj poplatok za opätovné doručenie, + 7-8 EUR.

VÝZVA NA PREVZATIE ZÁSIELKY

Odoslanie objednávky zahŕňa povinnosť zaplatiť za tovar. Objednajte si iba produkt(y), ktoré viete zaplatiť prevodom na účet alebo pri prevzatí zaplatiť kuriérovi. V prípade vrátených zásielok, ktoré neboli prijaté, budeme môcť zahájiť retransmisiu, iba ak bola hodnota zásielky zaplatená vopred.

ZÁRUKA

Ak je objednaný produkt chybný, TEPER Kft ho bezplatne vymení. Pokiaľ si túto možnosť neželáte, vrátime vám kúpnu cenu produktu.

INFORMÁCIE O ODSTÚPENÍ OD ZMLUVY/UKONČENÍ ZMLUVY

Máte právo odstúpiť od zmluvy bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Podobne, ak sa plnenie zmluvy začalo v prípade zmluvy o poskytovaní služieb, máte právo zmluvu vypovedať bez uvedenia dôvodu do 14 dní. Lehota na odstúpenie / ukončenie zmluvy je 14 dní od dátumu prijatia produktu. Ak si chcete uplatniť právo na odstúpenie / ukončenie zmluvy, musíte e-mailom na adresu info@lamorerakytnik.sk poslať jasné vyhlásenie o svojom zámere odstúpiť od zmluvy / ukončiť zmluvu. Na tento účel môžete tiež použiť priložené vzorové vyhlásenie o odstúpení / ukončení. Svoje právo na odstúpenie / ukončenie uplatníte v stanovenej lehote, ak pošlete oznámenie o odstúpení / zrušení pred uplynutím vyššie uvedenej lehoty. Všetko v súlade s ust. § 7 a nasl. Zákona č. 102/2014 Z.z. o ochrane spotrebiteľa pri predaji na diaľku. Ak odstúpite od tejto zmluvy, vrátime vám okamžite, najneskôr však do 14 dní od prijatia oznámenia o odstúpení, všetky Vami zaplatené protihodnoty vrátane nákladov na dopravu (okrem nákladov vzniknutých v dôsledku, že ste si vybrali iný spôsob prepravy, ako je nami ponúkaný najlacnejší štandardný spôsob prepravy.) Na vrátenie platby použijeme rovnaký spôsob platby ako spôsob platby použitý v pôvodnej transakcii, pokiaľ výslovne nesúhlasíte s iným spôsobom platby; použitím tejto metódy vrátenia peňazí vám nevzniknú žiadne ďalšie náklady. Vrátenie peňazí môžeme zadržať, kým nedostaneme výrobok späť alebo kým nepotvrdíte, že ste ho vrátili: smerodajný je skorší dátum z týchto dvoch možností. Produkt nám musíte vrátiť alebo odovzdať bez zbytočného odkladu, najneskôr však do 14 dní od dátumu oznámenia o vašom odstúpení. Lehota sa považuje za splnenú, ak tovar pošlete pred 14 dňovou lehotou. Budete musieť znášať priame náklady na vrátenie tovaru. Za prípadné znehodnotenie produktu môžete byť zodpovedný, iba ak k jeho znehodnoteniu došlo v dôsledku použitia, ktoré presahuje rámec nevyhnutný na určenie povahy, vlastností a funkcie tovaru. Spotrebiteľ nemá právo na odstúpenie od zmluvy:
• V prípade tovaru, ktorého cena závisí od fluktuácií na peňažnom trhu, ktoré spoločnosť nemôže kontrolovať
• Bol vyrobený špeciálne na žiadosť spotrebiteľa podľa jeho individuálnych potrieb
• Výrobky podliehajúce skaze alebo výrobky s krátkou životnosťou
• Pre audio, video alebo softvér, ak ste ho rozbalili
• V prípade zapečatených výrobkov, ktoré z dôvodov ochrany zdravia alebo hygieny nemožno po otvorení ochranného obalu vrátiť

VYHLÁSENIE O OCHRANE SÚKROMIA

Údaje webového obchodu fungujúceho pod doménovým menom lamorerakytnik.sk spravuje spoločnosť TEPER Kft. Údaje sú poskytované na dobrovoľnom základe so súhlasom dotknutej osoby. Poskytnutie a správa údajov je nevyhnutná na splnenie objednávky, aby bolo možné objednávky a ich obsah osobitne identifikovať. Súhlas so spracovaním osobných údajov sa vydáva v zmysle platných právnych predpisov SR a to v zmysle zákona NR SR č. 122/2013 Z.z. o ochrane osobných údajov v znení zmien a doplnkov.Vyvinie všetko úsilie na zabezpečenie ich bezpečnosti a integrity a zaobchádzanie s osobnými údajmi v súlade so zákonom. Poskytnuté podrobnosti o doručení môže pre dodávku balíka získať PACKETA, náš partner, ktorý dodáva objednaný tovar. Údaje potrebné na odoslanie a zaznamenanie objednávky - údaje, ktoré je potrebné poskytnúť
• meno
• e-mailová adresa
• telefónne číslo
• PSČ
• mesto/obec
• ulica/č. domu
• poschodie/č. bytu

Ak máte rozličnú dodaciu a fakturačnú adresu, tieto informácie je potrebné uviesť aj osobitne pre fakturáciu a dodanie.

Údaje, ktoré je potrebné poskytnúť pri registrácii (na odoslanie objednávky sa registrácia nevyžaduje, objednávku môže sa zaznamenať aj bez nej)
• e-mailová adresa

• heslo, ktoré chcete použiť

• meno

• telefónne číslo

U objednávok patriacich k registrovanému účtu sa budú zaznamenávať - ukladať nasledujúce údaje
• predchádzajúce nákupy (ID, dátum objednávky, celková suma, stav objednávky, zoznam objednaných produktov)
• obľúbené produkty (ak ste sa prihlásili a po registrácii ste uložili ako obľúbené)
• prihlasovacie údaje pre registráciu (heslo v šifrovanej podobe), možnosť zmeny fakturačných a prepravných údajov, predtým zadané údaje

Informácie, ktoré sa majú poskytnúť pri prihlásení na odber newslettra
• e-mailová adresa

Môžete sa prihlásiť na odber noviniek počas registrácie alebo na stránkach webového obchodu. Predplatné je možné iba so skutočnou e-mailovou adresou. Prihlásením sa na odber vyjadrujete súhlas so zasielaním noviniek. TEPER Kft zaobchádza s poskytnutými údajmi dôverne a neposkytuje ich tretím stranám. Možnosť odhlásiť sa z odberu noviniek sa nachádza v spodnej časti každého e-mailu, ktorý vám pošleme, kliknutím na tlačidlo odhlásiť sa alebo vyžiadaním kontaktov našich zákazníckych služieb. Hneď ako kliknete na tlačidlo Zrušiť odber v e-maile, bude e-mailová adresa uvedená v zozname adries ako odstránená. Obsah newslettrov zasielaných spoločnosťou TEPER Kft upriamuje pozornosť na informatívne aktuálne propagačné akcie a informácie s ich daným obsahom.

Štatistické údaje

Pri prehľadávaní webového obchodu sa technické informácie zaznamenávajú na štatistické účely. (IP adresa, dĺžka návštevy stránky atď.). Spoločnosť TEPER Kft poskytuje tieto údaje orgánom iba v zákonom odôvodnených a nutných prípadoch. Štatistickým nástrojom, ktorý používa TEPER Kft, je Google Analytics. Pravidlá ochrany osobných údajov služby Google Analytics nájdete na adrese http://www.google.com/analytics.

Cookies

Pred používaním tejto služby musíte povoliť cookies. Ak nechcete povoliť používanie súborov cookie, môžete ich deaktivovať v nastaveniach prehliadača (položka Nastavenia). Ak sú súbory cookie zakázané, určité služby sa môžu používať iba čiastočne alebo vôbec. Cookie je súbor, ktorý je odoslaný do prehliadača používateľa serverom obsluhujúcim webový obchod a uložený v počítači používateľa. V cookie nie sú uložené žiadne osobné údaje. Údaje uložené v súbore cookie: obsah nákupného košíka, ID relácie, odpoveď na otázku či ste už dovŕšili vek 18 rokov. ID relácie uložené v súbore cookie sa uchováva až do zatvorenia stránky, ďalšie údaje si používateľ uloží do svojho vlastného prehliadača.

Detaily objednávky

TEPER Kft používa údaje zaznamenané počas objednávky na splnenie objednávky. Údaje faktúry uskutočnenej objednávkou zadanou jednotlivými IT systémami na stránkach webového obchodu budú zaznamenané a uložené s údajmi poskytnutými počas zadávania objednávky za obdobie uvedené v aktuálnom zákone o účtovníctve (5 rokov). O vymazanie alebo úpravu svojich údajov môžete kedykoľvek požiadať písomnou formou na e-mailovej adrese lamorerakytnik@gmail.com alebo na jednom z našich kontaktov pre zákaznícke služby. Údaje budú vymazané do 10 pracovných dní od prijatia žiadosti. Pred zadaním objednávky je možné chyby zadania údajov opraviť. Po odoslaní objednávky môžete požiadať o opravu chýb pri zadávaní údajov na našich kontaktoch zákazníckych služieb.

Podľa zákona č. 391/2015 Z.z. o alternatívnych riešeniach sporov je možné riešiť spory so spotrebiteľom alternatívne v zmysle nasledujúcich ustanovení zákona:

 • § 3 (1) Subjektom alternatívneho riešenia sporov je orgán alternatívneho riešenia sporov uvedený v odseku 2 a oprávnená právnická osoba zapísaná v zozname podľa § 5 ods. 2.
 • § 3 (2) Orgánmi alternatívneho riešenia sporov sú:
  • a) Úrad pre reguláciu sieťových odvetví pre spory vyplývajúce zo zmlúv o pripojení do distribučnej sústavy, zmlúv o pripojení do distribučnej siete, zmlúv o združenej dodávke elektriny, zmlúv o združenej dodávke plynu, zmlúv o dodávke a odbere tepla, zmlúv o dodávke pitnej vody a zmlúv o odvádzaní odpadovej vody uzatvorených so subjektom vykonávajúcim regulovanú činnosť podľa osobitného predpisu,
  • b) Úrad pre reguláciu elektronických komunikácií a poštových služieb pre spory vyplývajúce zo zmlúv o poskytovaní verejných služieb, ktoré sa týkajú kvality a ceny služieb, a zo zmlúv o poskytovaní poštových služieb, ktoré sa týkajú poštových služieb a poštového platobného styku, a

  • c) Slovenská obchodná inšpekcia pre spory neuvedené v písmenách a) a b) okrem sporov vyplývajúcich zo zmlúv o poskytovaní finančných služieb.

 • § 8 (1) Alternatívne riešenie sporov je oprávnená viesť len fyzická osoba zapísaná v zozname (ďalej len „poverená fyzická osoba“) nevyhnutnom na účely tohto zákona v súlade s osobitným predpisom.

Alternatívne riešenie sporu

 • § 11 (1) Spotrebiteľ má právo obrátiť sa na predávajúceho so žiadosťou o nápravu, ak nie je spokojný so spôsobom, ktorým predávajúci vybavil jeho reklamáciu alebo ak sa domnieva, že predávajúci porušil jeho práva.

 • § 11 (2) Spotrebiteľ má právo podať návrh na začatie alternatívneho riešenia sporu (ďalej len „návrh“) subjektu alternatívneho riešenia sporov, ak predávajúci na žiadosť podľa odseku 1 odpovedal zamietavo alebo na ňu neodpovedal do 30 dní odo dňa jej odoslania.

 • § 12 Návrh podáva spotrebiteľ príslušnému subjektu alternatívneho riešenia sporov; možnosť obrátiť sa na súd tým nie je dotknutá.

 •  

Možnosť využiť alternatívne riešenie sporov upravuje NARIADENIE EURÓPSKEHO PARLAMENTU A RADY (EÚ) č. 524/2013.

ĎALŠIE USTANOVENIA, INFORMÁCIE

AUTORSKÉ PRÁVA:

https://lamorerakytnik.sk/, ako primárny web, je vlastné vlastníctvo spoločnosti TEPER Kft., ktoré sa z hľadiska ochrany autorských práv a obsahu považuje za dielo chránené autorskými právami, preto nie je povolené opätovne publikovať, prenášať alebo inak reprodukovať (skopírovať) celý obsah alebo akúkoľvek jeho časť na webovej stránke alebo v inom písomnom rozhraní, používať, elektronicky rozširovať, spracovať a predať bez výlučného písomného súhlasu spoločnosti TEPER KFT.

Akýkoľvek obsah, ktorý sa objaví na licencovaných rozhraniach z webovej stránky https://lamorerakytnik.sk/ a jej celého rozhrania, je možné prevziať aj s písomným súhlasom iba uvedením odkazu na danú webovú stránku.

TEPER KFT. si vyhradzuje všetky práva na všetky prvky svojej služby, https://lamorerakytnik.sk/domain-name, názvy sekundárnych domén vytvorené s nimi, www.lamorerakytnik.sk, www.lamorerakytnik.sk, http://lamorerakytnik.sk, ako aj na reklamný priestor internetu.

Nie je dovolené upravovať alebo dešifrovať obsah webovej stránky https://lamorerakytnik.sk/ alebo ktorejkoľvek jej časti; nespravodlivé používanie ID používateľov a hesiel; používať akúkoľvek aplikáciu, ktorá upravuje alebo indexuje https://lamorerakytnik.sk/website alebo akúkoľvek jej časť.

https://lamorerakytnik.sk/name požíva ochranu autorských práv, jeho použitie je výlučne možné len s písomným súhlasom spoločnosti TEPER KFT, s výnimkou už povolených referencií.

Používateľ berie na vedomie, že v prípade použitia bez povolenia na použitie má TEPER KFT nárok na pokutu. Výška pokuty je 50 EUR za obrázok a 5 EUR za slovo. Používateľ berie na vedomie, že táto klauzula o treste nie je prehnaná, a preto v tejto súvislosti používa webstránku. V prípade porušenia autorských práv TEPER KFT. sa obráti na notára, ktorého honorár tiež musí platiť strana, ktorá porušila autorské práva.

Obsah tejto webovej stránky nemožno použiť bez výslovného a podrobného písomného súhlasu spoločnosti TEPER KFT: ako autora a vlastníka:

ďalšie webové stránky a stránky sociálnych sietí (napr. Facebook, Twitter, Pinterest, Instagram, Tumblr., Soundcloud, Sribd, SlideShare, blogy atď.)

tlačené publikácie (noviny, časopis, brožúra atď.) a knihy

v elektronických (online) publikáciách a knihách

online. alebo v offline prezentáciách (ani na obchodné, ani na vzdelávacie účely)

online alebo offline školenia a kurzy (ani pre podnikanie, ani pre vzdelávanie)

v rámci školského alebo mimoškolského vzdelávania (online ani offline)

osobné alebo online poradenstvo

Vo veciach neupravených týmito všeobecnými obchodnými podmienkami, občianskym zákonníkom, sa uplatňujú ustanovenia zákona č. 351/2011 Z. z. o elektronických komunikáciách.

Kliknutím sem si stiahnete a zobrazíte verziu týchto všeobecných obchodných podmienok pre tlač.