Barion Pixel
Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie v súlade s pravidlami súborov cookie.

Rakytník - ochranca pokožky!

Rakytník - ochranca pokožky!

Predstavujeme prírodné a efektívne riešenie, superovocie RAKYTNÍK, ktorý svojou povahou podporuje dlhodobé zachovanie zdravia a mladosti našej pokožky, nášho najväčšieho orgánu.

Krásna pokožka je dôležitou súčasťou nášho života, dôležitým prostriedkom pre náš estetický vzhľad, veď vzhľad našej pokožky naznačuje aj to, aký je náš zdravotný stav. Môžeme vidieť a počuť veľa o rôznych vitamínoch krásy, kapsulách, chemických prípravkoch, ktoré tiež naznačujú ich omladzujúce a zdraviu prospešné vlastnosti. Veľa ľudí tieto prípravky nepoužíva veľmi rád, práve kvôli chemikáliám.

 

Prírodná forma - rakytníkové oleje

 

Už v starodávnom „kozmetickom priemysle“ sa uznávalo, že tieto oleje majú priaznivé účinky pri udržiavaní zdravej pokožky. Rakytník je dodnes účinnou látkou v mnohých kozmetických prípravkoch vďaka svojim výživným vlastnostiam v oblasti starostlivosti o pokožku.

 

Najefektívnejším spôsobom je jeho prirodzené použitie, napríklad konzumácia za studena lisovaného oleja zo semien alebo oleja z dužiny v dreni ako jedlo. Je všeobecne známe, že použitie výrobkov z rakytníka má vysoko priaznivý fyziologický účinok, pretože posilňuje imunitný systém, obsahuje veľa vitamínov, minerálov, antioxidantov, karoténov a esenciálne mastné kyseliny.

 

Priaznivý účinok rakytníkového oleja je teraz vedecky dokázaný, vyživuje štruktúru pokožky, má regeneračný účinok, zmierňuje začervenanie pokožky, exfoliuje poškodený povrch pokožky a má zvláčňujúci účinok. Vďaka vysokému obsahu antioxidantov chráni pred škodlivými slnečnými lúčmi na bunkovej úrovni, chráni a oneskoruje nadmerné starnutie našej pokožky. Svojim priaznivým účinkom poskytuje ochranu pred vráskami a stareckými škvrnami tým, že dodáva štruktúre našej pokožky primeranú pružnosť. Je nosičom mnohých základných vitamínov a minerálov, ako sú vitamín C, vitamín A, vitamín E, vitamín B, vitamín K, vápnik, horčík, zinok, meď, draslík, kyselina listová - všetky sú potrebné na udržanie normálneho stavu našej pokožky.

 

Rakytníkový olej je prírodný 10 + SPF, chráni pokožku pred UV žiarením. Je vhodný na ošetrenie akné, bodnutí, ekzémov a iných kožných problémov, pretože má protizápalový účinok, ktorý zmierňuje zápal, lieči jeho hlavný zdroj, lieči zápalové rany a zosvetľuje jazvy. Na dosiahnutie vyššej účinnosti je vhodné aplikovať externe aj interne.

 

Môže vám tiež pomôcť prekonať problémy s celulitídou! Posilňuje spojivové tkanivá, čím obnovuje krvný obeh v pokožke, znižuje množstvo uloženého tuku, čím vyhladzuje hrboľatú nerovnú pokožku a predchádza celulitíde.

 

Pravidelnou konzumáciou rakytníka môžeme v lete podporiť dosiahnutie krásnej hnedej pokožky, pretože telu dodáva betakarotén, čím uľahčuje dosiahnutie opálenej pokožky. Obsah karotenoidov rakytníka, vitamíny F a E, ako aj antioxidanty chránia pokožku pred škodlivými účinkami, UV žiarením, čím sa starajú o pružnosť a neporušenú štruktúru našej pokožky. (Samozrejme, buďte opatrní pri slnení!).

 

Vďaka vynikajúcemu regeneračnému a upokojujúcemu účinku na tkanivá je vhodný na zmiernenie nepríjemných prejavov povrchových popálenín a úpalu.

 

Okrem toho má rakytník mnoho ďalších pozitívnych vlastností, preto je jeho denná konzumácia odporúčaná. Viac o výrobkoch z rakytníka na konzumáciu nájdete kliknutím SEM.