Barion Pixel
Používaním našej webovej stránky vyjadrujete súhlas s používaním súborov cookie v súlade s pravidlami súborov cookie.

K čomu prispieva rakytník v detstve?

06.5.2019 15:01:42
K čomu prispieva rakytník v detstve?

Ako zabrániť tomu, aby deti chýbali zo školy pomocou rakytníkovej drene? Asi každý rodič hľadá odpoveď na túto otázku, veď sa s ňou stretáva denne.

Rakytník pre deti!

Okrem toho, že naše milované dieťa leží v posteli, alebo v horšom prípade má depresívnu náladu, musíme nájsť riešenie aj na to, ako sa starať o seba, alebo aj o starých rodičoch, čo dokáže byť veľkou záťažou v už aj tak náročných pracovných dňoch.

 

Prečo je rakytník dôležitý pre kojencov a pre deti?

Ako rodičia máme dôležitú úlohu, veď máme chrániť zdravie našich detí v takej komunite, škôlke, či škole, kde hrozia všelijaké vírusy a bacily, ktoré dokážu zdolať celé skupiny detí.

Najväčšiu pozornosť by sme mali venovať prevencii, pretože zásoba vitamínov môže bez nepretržitej údržby klesať. Rakytník, ako tzv. superovocie s bohatým obsahom vitamínov a revitalizačnými účinkami posilňuje imunitu, vďaka čomu na nástroje verejnej medicíny môžete rovno aj zabudnúť. Ak s nimi už máte skúsenosti, určite užívajte aj bioaktívne aktívne zložky rakytníkovej drene, pre rýchle zotavenie, ktorá má vysoký obsah vitamínu C.

Ostáva nám už len jediná otázka, ako dostať tento efektívny prírodný zdroj vitamínov do stravy našich detí od útleho veku do dospievania - keď má toto ovocie takú kyslú chuť, ktorú väčšina detí by skôr neocenil?

Odporúčaná dávka závisí od konkrétnej osoby, jej stravy a životného štýlu, predávkovanie Vás ale nemusí trápiť, pretože náš organizmus dobre vie, aké množstvo potrebuje a zvyšku sa rýchlo zbaví. Pre najmenšie deti, ktoré sú už ale schopné konzumovať kašovité jedlá, môžeme zmiešať rakytníkovú dreň s detskou výživou, a to do 1 ČL denne. Pre väčšie deti sa môže denný príjem zdvojnásobiť, t.j. môžu sa pridať 2 ČL lyžičky rakytníka. Môžeme ich zmiešať na veľa spôsobov, pripraviť si limonádu a čaj, zmiešať medom, zriediť ich džúsom alebo dokonca pridať do kaše alebo musli. Podstatou je, aby naše dieťa pravidelne konzumovalo rakytníkovú dreň, pretože jeho účinok môže byť silnejši pre odolnosť a vitalitu, čím prináša radosť a šťastie pre celú rodinu. Vyskúšajte aj Vy s celou rodinu, aby ste spoznali priaznivé úćinky, ktoré prináša užívanie rakytníka!


dievčatko na plantáži rakytníka

| Hodnoty rakytníka | Priaznivé účinky rakytníka | recepty |